Led Aydınlatma Kullanmak Avantajlı Mıdır?

  • Anasayfa
  • -
  • Led Aydınlatma Kullanmak Avantajlı Mıdır?

Led Aydınlatma Kullanmak Avantajlı Mıdır?

Led aydınlatma diğer aydınlatmalara göre çok daha avantajlıdır. Led aydınlatmalarda seri ya da paralel bağlanmış aydınlatma elemanları kullanılır. Özellikle renkli kullanımlar görsel açıdan çok daha dikkat çekicidir. Led aydınlatmalar çok daha az enerji harcarlar. Enerji verimliliği yanı sıra ışık olarak verim içerisindedirler. Ledlerin 60.000 saatlik ömürleri vardır. Ledler aynı zamanda zararlı gaz bulundurmadığından gaz emisyonu durumu yoktur. Herhangi bir zararlı ışın üretimi söz konusu değildir.

Led Aydınlatmada Avantajlar

Enerji tüketimi çok azdır, uzun ömürlüdür, termal darbelere karşı dayanıklıdır, ışığı direkt olarak yayar, çevresel zararları yoktur, zararlı gaz barındırmaz, farklı renk seçenekleri ile görsellik özelliği vardır.

Led aydınlatmalar teknoloji açısından üstün bir özelliğe sahiptir. Aydınlatmada daha az enerji harcayarak en yüksek ışığı verebilme kapasitesi taşır. Çevreye yönelik olumsuz etkisi olmaması, aydınlatmada avantaj sağlaması, enerjiyi en verimli haliyle kullanması ve tasarruf sağlaması, voltajların düşük olması sebebi ile güvenli olması özellikleridir.

Led aydınlatmalarda onarım ya da bakım söz konusu değildir. Son derece dayanıklıdır. Bütün bu avantajlarına rağmen kullanım oranının azlığı kuşkusuz maliyetli olmasındandır. Kullanım alanlarına gelince; mağazalar, sokak ve caddeler, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, otoparklar sayılabilir.

Ledlerde doğal bir ışık yayma özelliği vardır. Bu sebeple dekoratif aydınlatmada rahatlıkla kullanılır. Diğer aydınlatma elemanlarına göre hem ısı hem ışık yaydığından ve az enerji harcadığından kullanıcısına avantaj sağlar. Sözün özü led aydınlatma ile enerji verimliliği sağlanır.


Bu site Vecoon Software Solutions Interactive tarafından hazırlanmıştır.