Lieener Led Aydınlatma

Lieener Led Aydınlatma

Lineer led aydınlatma, günümüzde ev ve ofis mekânları için, talep edilen aydınlatma çeşitlerindendir. Led aydınlatma denildiği zaman, akla temiz şık kaynakları gelir. Genelde, gizli ya da bölünmüş ama tavanlarda uygulamaları son derece şık duran aydınlatmalardır. Yarı iletken özellik gösteren Led ışıklar, ilk defa Rusya’da icat edilmiştir. Yaygınlaşması ise 1960 yıllarda Amerika’da olmuştur. En önemli avantajı, düşük enerji sarfiyatı ile uzun süre dayanmasıdır. Çok farklı eğimlerde ışık yayma kapasitesine sahiptirler. Lineer led ise, tek bir seri halinde ledlerin dizilimi ile oluşmuşlardır.

Lineer Led Aydınlatmanın Kullanıldığı Alanlar ve Avantajları

Liner led ışıklar, günümüzde çok farklı alanlarda kullanımları mevcuttur. Maç yapılan halı sahalarda, trafik ışıklarında, yol kenarlarında, reklam panolarında kullanım alanı yaygındır. Led türü aydınlatmaların en önemli avantajı, enerji sarfiyatında ekonomik olmalarıdır. Dayanma süreleri uzun ömürlüdür. Gözü yormayacak şekilde çalışır. Işığın, her açıdan verilmesi mümkündür. Azaltılıp, çoğaltılarak ışık yayma özelliğine sahiptir.

Ev ve iş yerleri için lineer led aydınlatma yapacak olanlar için, bazı firmalar profesyonel hizmet vermektedir. Seçilecek firmada aranacak özellik, kişisel isteklere uygun kurulum yapabilmeleridir. Bunun için söz konusu olan alanda, proje ekibi ile bir keşif yapılmalıdır. Alanın büyüklüğü, ihtiyacı görecek aydınlatma şekli ve imkânlar incelenmelidir. Firma kurulumu yaptıktan sonra, söz konusu ürünle ilgili detaylı bilgilendirmeleri yapmalıdır. Her an teknik destek verecek bir niteliğe sahip olması da beklenen özellikler arasındadır.


Bu site Vecoon Software Solutions Interactive tarafından hazırlanmıştır.