Lineer Led Aydınlatma Dayanma Süresi

  • Anasayfa
  • -
  • Lineer Led Aydınlatma Dayanma Süresi

Lineer Led Aydınlatma Dayanma Süresi

Lineer led aydınlatmalar, sıradan bir aydınlatma sistemlerine nazaran çok daha uzun süre ışık verirler. Bu lambaların, ekonomik oluşu, uzun süreli kullanımı, en çok tercih edilen özelliklerindendir. Diğer aydınlatmalar ile kıyaslama yapılacak olursa:

Sıradan bir lamba 1500 saat çalışır iken led lamba, 50.000 saat çalışmaktadır. Günümüzde bu saati uzatmak için, birtakım çalışmalar yapılmaktadır. Yakın bir gelecekte, 100.000 saat civarı dayanan led aydınlatmalar üretilebilecektir. Lineer led lambaların, tercih edilmesinin en büyük nedeni de doğal kaynakları israf etmemesinden ötürüdür. Kullanım süresi çok uzun, yaydığı ışığın aydınlatma gücü fazladır. Dekoratif özellikleri de düşünülecek olursa, tercih edilme nedenleri de ortaya çıkar.

Lineer Led Aydınlatmaların Ekonomik ve Dekoratif Açıdan Tercih Edilmesi

Lineer led aydınlatmalar, bahçe ve salon tasarımlarında sıklıkla kullanılır. Dekoratif oluşu, mekâna ayrı bir şıklık katar. Düzlemsel ve farklı şekillerde yapılmış olan tasarımları, alana uygun büyüklükte seçilmelidir. Ayarlanabilen ışık özelliği ile de son derece ekonomiktir. Caddelerde, gösteri yapılan salon ve tiyatrolarda kullanım alanı yaygındır. Günlük yaşamda ev ve ofis alanlarında da kullanılmaktadır. Florasan ve diğer ampullerin birkaç katı kullanım süresine sahiptir. Tenis kortları, maç sahaları, trafik güzergâhlarının aydınlatmalarında tercih sebebidir. Sarkıt ve sıva içi türleri ile de farklı modellere sahiptir. Kişisel tasarım da yapılabilmektedir. Profesyonel firma seçimi, en doğru lineer led aydınlatma konusunda yardımcı olacaktır.


Bu site Vecoon Software Solutions Interactive tarafından hazırlanmıştır.