Lineer Led Aydınlatmanın Armatürlerin Özellikleri

  • Anasayfa
  • -
  • Lineer Led Aydınlatmanın Armatürlerin Özellikleri

Lineer Led Aydınlatmanın Armatürlerin Özellikleri

Lineer LED ışıkların tümü, gövdelerinin gözlerden gizlenmiş olması bakımından farklıdır: bir duvar veya tavana, lambaların monte edildiği başka bir yüzeye gömülür. Lineer armatürlerin ayrı bir özelliği, birbirlerine LED lambaların ayrılmaz bir aydınlık hattı oluşturacak şekilde birbirine monte edilebilmeleridir.

Yapısal olarak yerleşik lineer lamba, doğrusal LED lambaların ve ışık yansıtıcısının monte edildiği alüminyum bir mahfazadır. Ancak, farklı şekillerde lambalar kullanarak çeşitli doğrusal modellerin oluşturulması için:

Doğrusal LED ışıkları nerede kullanılır?

LED lineer gömme aydınlatma armatürü aydınlatma için yaygın olarak kullanılır:

• Daireler

• Ofis alanı

• Otel odaları ve koridorlar, salonlar

• Endüstriyel depolar

• Araba park yeri

Lineer LED Sokak aydınlatma armatürleri, iç mekân armatürlerinden yapısal olarak sadece daha dayanıklı bir mahfaza ve çevrenin olumsuz etkilerinden ek koruma ile ayrılır.

Gömme armatürlerin gövdesi gizlendiğinden yansıtıcı sayesinde odayı eşit bir şekilde aydınlatan sadece lamba tarafından yayılan ışık görünür. Duvarın bir kısmını ve tavanın bir kısmını yakalayan gömme LED ışıklarından oluşan paralel kesintisiz çizgiler etkileyici görünüyor. Aydınlatma endüstrisi alanındaki bu yenilik tasarımcıların dikkatini çeken alışılmadık, ancak özgün ve konforlu iç mekânlar yaratmalarına olanak sağlamıştır. Aynı zamanda tam ana oda aydınlatması sağlanır.

LED lineer gömülü aydınlatma armatürlerinin dezavantajları arasında iki ana alan tespit edilebilir. Gerçek şu ki, LED ekipmanının maliyeti göreceli olarak yüksek ve doğrusal aydınlatma, yeterince büyük sayıda elemanın kullanılmasını gerektiriyor. İkinci bir dezavantaj, gömme armatürleri sadece alçıpan ve asma tavanlar ile iç duvarları kaplamada kullanılan bazı malzemeler için kullanma yeteneğidir.


Bu site Vecoon Software Solutions Interactive tarafından hazırlanmıştır.